امروزه نه تنها آشنایی با زبان انگلیسی  بلکه تسلط به زبان انگلیسی تجاری و بازرگانی برای مدیران عامل شرکت ها و سازمان ها، و  مدیران بازاریابی و فروش ضرورتی انکار ناپذیر است چرا که تعامل تجاری و بازرگانی با سایر کشورها نیازمند دانستن زبان انگلیسی تجاری  است.

 
توصیه‌های مدرس دوره برای مدیران ارشد و مدیران عامل

توجه داشته باشید، مدرس زبان انگلیسی تجاری، بازرگانی و یا کسب و کار خود فارغ‌التحصیل رشته مدیریت بازاریابی بین‌الملل MBA است. ایشان سابقه ۳ سال تحصیل مدیریت در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی، و حدود ۳ سال کار در محیط انگلیسی زبان با همکاران انگلیسی زبان از کشور‌های انگلیس و استرالیا بوده. در کنار اینها ایشان سابقه چندین ساله تدریس زبان انگلیسی تجاری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی‌ و آموزش دیده دوره‌های تربیت مدرس توسط پنج آموزشگاه در داخل و خارج کشور بوده است. ایشان معتقد است برای تدریس زبان انگلیسی تجاری به مدیران ارشد باید تجربه میدانی، کارمندی، مدیریتی و مشاوره بیزنس داشته باشی‌ و تحصیل کرده این رشته باشی‌ در غیر اینصورت تدریس به مدیران ارشد با تجربه، که زبان انگلیسی کسب و کار را می‌فهمند و نیاز‌های خود را می‌دانند بسیار دشوار بوده و ممکن است ناکار آمد باشد و با شکست مواجه شود. اگر تحصیل کرده مدیریت هستید، فعال اقتصادی، تاجر و یا مدیر ارشد هستید و نیاز به زبان انگلیسی برای کارتان دارید استادی را انتخاب کنید که دانش و علم مدیریت به همراه تجربه میدانی در مذاکرات، مکالمات و مکاتبات به زبان انگلیسی را داشته باشد.

دوره ۲۰ جلسه‌ای (۲ ماهه‌) زبان انگلیسی کسب و کار (تجاری و بازرگانی)

این دوره برای زبان آموزان سطح متوسط و متوسط به بالا که زبان انگلیسی را برای کسب و کارشان میخهند توسعه میشود. در این دره هیچ گونه گرامر و یا زبان انگلیسی عمومی‌ آموزش داده نمی‌شود و زبان آموز صرفاً با مکالمات، مذاکرات، اصطلاحات و مکاتبات تجاری اشنا شده و به واژگان و اصطلاحات بیزنسی تسلط پیدا می‌کند. ان دره بر گرفته از کتاب‌های مدیریت بازاریابی، فروش و تجارت در مقطع، لیسانس، فوق لیسانس، و دکترا و کتاب‌های Market Leader می‌باشد و تدوین شده توسط مدرس دوره می‌باشد.

دوره ۶ ماهه  زبان انگلیسی کسب و کار (تجاری و بازرگانی) 

دوره ۶ ماهه  زبان انگلیسی کسب و کار (تجاری و بازرگانی)  یا به عبارتی  BUSINESS ENGLISH   که در طول دوره، 5 کتاب از سری کتابهای  MARKET LEADER  از انتشارات LONGMAN  تدریس میشود. دوره زبان انگلیسی کسب و کار (BEC)  در واقع با هدف آشنایی زبان آموزان  شاغل و یا جویای کار در هر حوزه ای با اصطلاحات و واژه های کاری طراحی شده و در طول دوره فرد با مهارت های نوشتاری شامل ایمیل  نویسی و گزارش نویسی رسمی و غیر رسمی و مکالمات رسمی و غیر رسمی نیز آشنا میشود. تمامی READING  های کتاب نیز با همکاری روزنامه اقتصادی فایننشال تایمز انتخاب شده بدین معنی که زبان آموز در مهارت خواندن نیز با مطالب روز بیزنس دنیا در تماس و ارتباط است. در پایان دوره زبان انگلیسی کسب و کار زبان آموزان میتوانند در آزمون B.E.C  که توسط دانگاه کمبریج برگزار میشود شرکت کنند و مدرک بین المللیBUSINESS   ENGLISH   را دریافت کنند.

 

در دوره BEC ما به مباحث زیر می پردازیم:

معارفه، کار، مشکلات در محل کار، مسافرتهای کاری، غذا و تفریحات، خرید و فروش، مردم، تبلیغات، شرکتها، ارتباطات، فرهنگها، مشاغل، ایده های نوین، فشار کاری، مشاغل جدید، بازاریابی، مدیریت، تنش، محصولات، برند، تغییرات، سازمانها، پول، منابع انسانی، بازراهای بین الملل، اخلاقیات، رهبری، رقابت، بازاریابی بین المللی، برقراری ارتباط، موفقیت، ریسک، کار تیمی، افزایش نقدینگی، مدیریت بحران، تاثیر گذاری بر مخاطب، آموزش، استخدام، بودجه ریزی، استراتژی، مشاوره، تجارت آنلاین و مدیریت پروژه و ...

هر یک از این مباحث از دیدگاه تجارت آموزش داده میشود.

 به عنوان مثال در مبحث معارفه یا Introduction بجای اینکه به زبان آموزان روشهای معارفه  اعم از نام، نام خانوادگی، شغل، محل زندگی و... را آموزش دهیم، به ایشان آموزش میدهم که در یک جلسه بازرگانی چگونه خود را معرفی کنند، کارت ویزیت را با چه آدابی رد و بدل کنند، چه اطلاعاتی بر روی کارت ویزیت چاپ شود و در یک جلسه بازرگانی چه کسی اول خود را معرفی کند و مخاطب حاضر چه عکس العملی در هنگام این معارفه نشان دهد و...

این اصول که به ظاهر ساده مینماید در برقراری ارتباطات بازرگانی بسیار موثر است. دوره مکاتبات بازرگانی به زبان انگلیسی در واقع با هدف آشنایی زبان آموزان شاغل و یا جویای کار در هر حوزه ای با اصطلاحات و واژه های کاری طراحی شده و در طول دوره فرد با مهارت های نوشتاری شامل ایمیل نویسی و گزارش نویسی رسمی و غیر رسمی و مکالمات رسمی و غیر رسمی نیز آشنا میشود. به زبان آموزان این دوره فرهنگ تجارت نیز آموزش داده می شود. به عنوان مثال: آموزشهایی از فرهنگ کشورهایی که ایران با آنها تجارت انجام می دهد.